This site is dedicated to the creations of Independent Iranian Artists

چهارشنبه، مهر ۲۱، ۱۳۹۵

کتاب رسیده به تارنمای پرتو / سه تیرباران در سه داستان / امید فلاح آزاد*

«سه تیرباران در سه داستان»، مجموعۀ داستان، نوشتۀ امید فلاح آزاد، چاپ اول، تابستان ۲۰۱۶/ ۱۳۹۵، انتشارات اچ اند اس مدیای لندن ‌

مجموعۀ ۱۲۷ صفحه‌ای «سه تیرباران در سه داستان» که در تابستانِ ۲۰۱۶ توسط انتشارات اچ اند اس مدیای لندن به چاپ رسیده است، شامل شش داستان به نام‎های ذیل است: «گریس»، «سه تیرباران در سه داستان»‌، «سیتیزن وارتگز»، «لاهابانا»، «روح گلبول» و «رفتگان و ماندگان». طرح روی جلدِ‌ این مجموعه کارِ امید بازماندگان است.

داستان‌های این مجموعه مضامین متنوعی را دربردارند: از حضورِ دو برادرِ سرباز در جنگ ایران و عراق گرفته تا ماجرایِ سوگند شهروندیِ مهاجرِی ایرانی- ارمنی‌ در امریکا، یا ارتباطِ مخفیِ و مخدوشِ دختر و پسری جوان در ایران. نویسنده هر موضوع را دستمایۀ روایتی می‌کند تا در آن تلاش شخصیت‌ها را در فهمِ موقعیتِ انسانیشان به تصویر بکشد. 
بیش از همه او به لحظه‌هایی توجه دارد که شخصیت داستان به ذره‌ای از اقبال یا کرامت انسانی یا شجاعتِ شخصی، یا حتی به محبت دیگران چنگ می‌اندازد تا در چاهِ‌ وِیلی که تقدیر یا شرایط پیشِ پایش کنده،‌ فرونیفتد.

نسخۀ چاپی این مجموعه داستان را می توانید از طریق فروشگاه‌هایِ آمازون خریداری کنید و نسخۀ الکترونیکی از طریق گوگل و گوگل پلی به خوانندگان عرضه شده است. 

http://www.hands.media/books/?book=three-executions-in-three-stories
* امید فلاح آزاد، متولد و بزرگ ‌شدۀ شیراز و از سالِ‌ ۲۰۰۱ ساکنِ بوستون در ایالت ماساچوستِ امریکاست. از او پیش از مهاجرت، داستان و نقدهایِ ادبی در نشریاتی نظیرِ عصرِ پنج شنبه و همچنین رمانِ کوتاهی برای نوجوانان بر اساسِ زندگی زکریایِ رازی به چاپ رسیده است. داستانِ «رفتگان و ماندگان» او در مسابقه اول بهرام صادقی جزوِ سیاههء‌ برگزیدگان بود. در سال‌هایِ اخیر داستان‌هایِ انگلیسی او در نشریاتی نظیرِ  Paul Revere's Horse، در آنتولوژیِ Tremors - مجموعه‌ای از آثارِ نویسندگانِ ایرانی-امریکایی به سردبیریِ‌ پرسیس کریم و آنیتا امیررضوانی- و همچنینِ در نمایشگاهِ Yerba Buena  سن فرانسیسکو چاپ و عرضه شده است. بریده‌ای از رمانِ‌ او و مصاحبه‌اش با منیرو روانی پور به انگلیسی در بهارِ ۲۰۱۵ در World Literature Today منتشر شد. در بهار ۲۰۱۶ دیگر داستان کوتاهِ او Arrested  که در نشریهء‌ خوش آوازهء  Glimmer Train  برنده جایزه شده بود، به چاپ رسید. رمانِ « گهوارهء‌ دیو»‌ او، با موضوعِ تابوگونهء خانه سوزان بهاییان شیراز در آستانهء انقلاب،‌ تصویری به دست می‌دهد از سر به سر شدن گردابه‌های تاریخ شخصی‌ِ شخصیت‌ها با تندبادِ انقلاب. «گهوارهء دیو»‌ را نشرِ ناکجای پاریس در پاییز ۲۰۱۶ منتشر خواهد کرد.


هیچ نظری موجود نیست: