This site is dedicated to the creations of Independent Iranian Artists

شنبه، دی ۳۰، ۱۳۹۶

معرفی کتاب "یگانگیِ ذهن و زبان" / مجموعۀ گفتگوها با پرتو نوری علا

آذر فخر، هنرمند برجسته و نام آشنای تئاتر ایران در بارۀ کتاب "یگانگیِ ذهن و زبان" در فیس بوک خود می‌نویسد: "اين كتاب، كند و كاويست در مورد پرتو نوري علا و تلاش وقفه ناپذيرش در مورد شعر و زبان و فرهنگ جامعه ايران، مخصوصا تلاش زنان ايراني براي ديده شدن از آواري كه سال هاي متمادي فرهنگ پدر سالاري سعي در خفه كردنش داشت و دارد؛ برتو نوري علا را در اين مصاحبه ها بهتر خواهيم شناخت."


در آغاز ژانویه 2018، انتشارات سندباد در لس آنجلس، کتاب جدیدی با نام "یگانگیِ ذهن و زبان"، Unity of Mind & Language در 220 صفحه منتشر کرد. این کتاب مجموعهای از گفتگوهای کتبی و چند مورد شفاهی با پرتو نوریعلا است که در آن گفتگوها پرتو به سئوالاتی در باب زندگی شخصی، نظرش نسبت به شعر کلاسیک و جدید ایران، سینما و هنر، کانون نویسندگان، مسائل سیاسی و نهضت زنان، پاسخ داده است. 

مصاحبه کنندگان عبارتند از: هنگامه عباسی سیرچی، سیاووش خرمگاه، محمد تنگستانی، پانته‌آ بهرامی، عباس شکری، نوشین شاهرخی، شاهرخ صالح تندرو، ریحانه ظهیری، مریم رئیس‌دانا، فرامرز سلیمانی، علی لیمونادی، شاهرخ رئیسی و رامین احمدی
لینک سایر مصاحبه‌های تلویزیونی و رادیویی با پرتو، در پایان کتاب آمده است.
پرتو در مقدمه کتاب می‌نویسد: "از مصاحبه‌کنندگان فرهیخته‌ای که با طرح سئوالات خود، فرصتی به‌من دادند تا بتوانم نقطه نظرهای ادبی، هنری، فرهنگی و اجتماعی/‌سیاسی‌ام را روشن و شفاف بیان کنم، سپاسگزارم."
طرح روی جلد کتاب کار گرافیست بین المللی نگار آثاری-صمیمی، و عکس روی جلد نیز کار فؤاد فرهمند است که هر دوی این هنرمندان آثار خود را سخاوتمندانه به پرتو، هدیه کرده اند. 
قیمت کتاب "یگانگی ذهن و زبان" با هزینۀ پست در سراسر آمریکا، 20 دلار است. این کتاب برای خارج از آمریکا 15 دلار، به اضافه هزینۀ پست است که می‌توانید از طریق کردیت کارت یا پی پَل بپردازید.
کتاب "یگانگی ذهن و زبان" و سایر آثار پرتو نوری‌علا را می‌توانید از شرکت کتاب خریداری نمائید.
Phone: (310) 477-7477
Fax: (310) 444-7176
E-Mail: ketab1@ketab.com 
یا مستقیماً با انتشارات سندباد از طریق ایمیل تماس بگیرید. لطفن درخواست خرید را همراه با آدرس پستی‌تان، به ایمیل انتشارات سندباد، بفرستید. با شما تماس گرفته خواهد شد.

هیچ نظری موجود نیست: